Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Tik Ağacından Yapılan Bu Mobilyalar Hiç Çürümeyecek!

Bahçe mobilyalarında iddiasını ortaya koyan Mobilyanın başkenti Modoko, baharın yüzünü göstermeye hazırlandığı günlerde, tüketicinin hayallerini renklendirecek ürün portföyünü açıkladı.

Kategori  Kategori : Meslekî Eğitim
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 5202
Tarih  Tarih : 21 Mayıs 2011, 09:22

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Bahçe mobilyalarında iddiasını ortaya koyan Mobilyanın başkenti Modoko, baharın yüzünü göstermeye hazırlandığı günlerde, tüketicinin hayallerini renklendirecek ürün portföyünü açıkladı.

Endonezya’dan gelen tik ağacıyla dünya var oldukça çürümeyecek mobilyalar üreten Modoko, Uzakdoğu’nun egzotik dünyasını tik ağaçlarıyla bahçeler için ölümsüzleşirken, plastik ve ahşabı da binin üzerindeki bahçe mobilyası gamında tüketiciye sunuyor.

Havaların ısınacağını müjdeleyen meteoroloji tahminleri, insanları keyifli gezintiye çıkmaya davet ediyor. Baharın gelişini sokakta kutlayanlar olduğu gibi, ev ve ofislerinin bahçesini de renklendirmek için şimdiden plan yapan birçok kişi var.

Modoko Mobilyacılar Sitesi de tüketiciyi 2011 yazına hazırlamak için kolları sıvadı. Bahçe mobilyalarında binin üzerinde ürün gamına sahip olan Modoko, 2011 bahçe mobilyası trendlerini ve bahçe mobilyası seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini paylaştı.
Bahçenize ya da terasınıza mobilya seçmeden önce, nasıl bir dekor istediğinize karar vermelisiniz. Yumuşak minderleri olan, cıvıl cıvıl tasarımlar mı? Tamamen doğal olan bir tasarım mı? ya da kendinizin belirleyeceği bir kombinasyon mu? Bunları yanıtladıktan sonra, dikkat etmeniz gereken birinci koşulun, hava şartlarına dayanıklı bahçe mobilyası seçimi yapmak olduğunu unutmamalısınız. Ancak ürünü seçmeden önce kullanılan malzemesine karar vermelisiniz. Ahşap mı? Plastik mi?

Tik, sedir, rattan ve iroko…

Eğer “Bahçe mobilyam hem doğal malzemeli olsun, hem de sudan etkilenmesin” diyorsanız Modoko tik, sedir ve iroko ağaçlarından üretilen takımları öneriyor.
Tropikal bir ağaç olan tik, tüm açık alan mobilyalarında kullanılan ve dünyada yalnızca 3-4 ülkede koruma altına alınmış olan bir ağaç. Yaklaşık 30 yılda gelişimini tamamlayan tik, her türlü hava koşuluna dayanabiliyor. Dış mekân için üretilen mobilyalar arasında tik ağacından üretilenlerse ayrı bir prestije sahip oluyor. Özel sertifikalarıyla bunu belgeleyen ürünler uzun süre kullanılabildiklerinden klasik mobilya grubuna da giriyorlar. Her zaman bahçe mobilyası üreticilerinin ilk tercihi olan tik ağacı, yeni tasarımlarda, değişik malzemelerle birlikte de kullanılıyor. Bu, mobilyanın estetiğini ve dayanıklılığını artırıyor. Bu ağaçla en iyi uyumu sağlayan madde ise alüminyum, okside olmadığından uzun yıllar kullanılabiliyor.
Ahşap bahçe mobilyaları grubunda yer alan diğer ağaçlar ise çok çeşitli; dayanıklılık açısından en çok tercih edilenler ise sedir, rattan ve iroko.

Birçok sektörde kullanılan ve doğa dostu olarak tabir edilen bambulardan bahsetmeden olmaz tabii… Dış mekân mobilya ve aksesuar yapımında da tercih edilen bambu, kullandıkça eskiyen bir ağaçtır, zımparalama ve boyama işlemi sizin tercihinize bağlı.

Ahşap görünümlü ama plastik


Daha renkli ve daha hafif bir bahçe mobilyasına sahip olmak isterseniz, ahşaptan sonra tercih edilen ikinci malzeme olan plastiktik bahçe mobilyalarına bakmalısınız. Plastik bahçe mobilyaları, yüksek gramajlı plastikten üretilir. Güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeyen, deforme olmayan ve ısıdan etkilenmeyen plastiğin tercih edilmesi gerekiyor. Ahşap bahçe mobilyalarının daha ağır ve klasik bir havası olduğunu düşünüyorsanız, size raftan görünümlü plastikleri önerebiliriz. Rattan görünümlü plastikler, örgülü, iç konstrüksiyonu alüminyum olan, her türlü hava koşullarına dayanıklı takımlardır. Bu nedenle uzun yıllar kullanılabilir, plajda, havuz kenarında ve teraslarda rahatlıkla kullanılabilir.

Bahçede mobilyayı tamamlayanlar

Bahçe mobilyası üretiminde kullanılan malzemeleri açıkladıktan sonra, ahşap ya da plastik tercihini yaptıysanız sıra, mobilyayı tamamlayan ürünlerde… Hamak, minder, şemsiye ve tenteye de karar verip özgün bir dizayn ile bahçeniz yaza hazır demektir!

Her şeyden önce dış mekânlarda şemsiye kullanmak şart… Yani, şemsiyesiz bir bahçe mobilyası kullanışlı olmayacaktır. Güneşten, hafif yağmur ve rüzgardan etkilenmemek için üretilen bahçe şemsiyeleri, genellikle konstrüksiyon ahşaptan üretilmektedir. Ahşap bahçe mobilyasıyla kullanıldığında oldukça hoş bir görüntü sağlamaktadır. Bahçe şemsiyesi alırken kumaşın kalitesine ve taşıyıcı ayaklarına dikkat etmenizi öneririz. Çünkü her şemsiye her ayakta durmayacağı gibi, ayak seçenekleri de şemsiyenin boyutuna göre seçilmelidir.

Minder ve hamak da tamamsa değmeyelim keyfinize!

Mobilyanıza uygun, zamanla çökmeyecek, deforme olmayacak, sağlam minderlerinizi de aldınız, ama yeşilliğin üstünde de zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Büyük yer minderleri hem rahatlık açısından hem de dekoratif olacağından size yardımcı olabilir. Rengârenk yer minderleriyle, temiz havanın keyfini çimenlerin üstünde, çiçeklerin arasında çıkarabilirsiniz.
Açık havada yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de hamak sefasıdır şüphesiz… Bu eşsiz eğlence mobilya üreticilerin de dikkatinden kaçmamış olmalı. Çünkü, şık ve kullanışlı hamakları hemen hemen her bahçe mobilyası üreticisi vitrinine yerleştirmiş bile. Siz de mobilyanıza ve bahçenize uyan bir hamakla takımınızı tamamladıysanız, ne diyelim baharın tadını doya doya yaşayın.Benzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Meslekî Eğitim

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi