Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Taş Yünü Teknik Özellikleri

Taşyünü, bazalt taşının çok yüksek sıcaklıklarda eritilmesi ile oluşan bir izolasyon maddesidir. Bazalt taşı, bir inorganik maddedir ve yerli olarak temin edilebilmektedir.

Kategori  Kategori : Yapı Malzemeleri
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 8402
Tarih  Tarih : 18 Eylül 2017, 10:52

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Taşyünü, bazalt taşının çok yüksek sıcaklıklarda eritilmesi ile oluşan bir izolasyon maddesidir. Bazalt taşı, bir inorganik maddedir ve yerli olarak temin edilebilmektedir.

Taşyünü, kullanılacak amaca veya yere göre farklı boyutlarda, farklı özelliklerde üretilebilir. Değişik kaplama malzemeleri şeklinde üretilebilen bu yalıtım malzemesi, ısı izolasyonu, ses izolasyonu ve yangın izolasyonu ve akustik düzenleme amaçlarıyla piyasada sıkça kullanılmaktadır.

Taşyününün ısı iletkenliği 0.040 W/mK'dir. Böylesine düşük bir ısı iletkenliği olması taşyününü, piyasada en çok kullanılan ve en değerli izolasyon sistemi yapmaktadır.

Bunun yanı sıra taşyününün su buharı difüzyon direnç faktörü de 1'dir. Bu sayede buhar, binadan çıkarak nemsiz bir ortam oluşacaktır.

Taşyününü -50 derece ile 650 derece arasında dayanıklılığı bulunmaktadır. Dünyamızı incelediğimizde bu derecelerden daha düşük veya yüksek yerler olmadığından dolayı, taşyünü izolasyanu, dünyanın her yerinde kullanılabilmektedir.

Taşyünü, böylesine sıcaklığa ve rutubete dayanıklı olduğundan dolayı boyutlarında hiçbir değişiklik olmayarak, boyutundaki kalıcılığını korumaktadır.

Taşyünü, zamanla bozulma, çürüme, küf tutma, korozyon ve paslanma gibi kalitesinden ödün verdirecek aşamalardan da geçmez. Taşyünü, sahip olduğu yapıdan dolayı böcekler ya da mikroorganizmalar tarafından tahrip edilemeyecek düzeydedir.

Taşyünü, higroskopik ve kapiler değildir. Higroskopik, kimayada bir maddenin içinde bulunduğu ortamdaki su moleküllerini azaltabilme yeteneğidir. Higroskopik olmadığından dolayı içerisinde su bulundurmaz ve nemi çekmek yerine iter. Kapiler ise bir maddenin başka bir maddeyi kendine çekmesi olayıdır. Bir sıvı ile başka bir maddenin moleküler seviyedeki çekiminin, sıvının kendi molekülleri arasındaki çekim kuvvetinden daha kuvvetli olması sonucunda meydana gelir. Taşyünü, kılcallık özelliğine sahip olmadığından dolayı sıvıyı da iç yüzeyine geçirmez.

Taşyünü izolasyon maddesi, TS EN 13501-1'e göre yanmaz malzemelerin en üst kademesi olan A sınıfında yer almaktadır. Devlet tarafından da tavsiye edilen ve özellikle iş yerlerinde kullanılan izolasyon malzemesi taşyünüdür.

Taşyününün bir yapıya uygulanması elbette kolay bir işlem değildir. Böylesine güçlü bir maddenin profesyonelce uygulanması da yine uzmanlara bırakılmalıdır. Kanyon Yapı gibi firmalar taşyünü dahil olmak üzere birçok izolasyon sistemini, en profesyonel ve kaliteli bir şekilde ayağınıza kadar getirmektedir. Kanyon Yapı, rakiplerinden kalitesi ve fiyat uygunluğu ile ayrılarak sizlere en düşük fiyata en kaliteli hizmeti sunmaya özen göstermektedir.

Siz de taşyünü gibi dayanıklı ve güçlü bir izolasyon sistemini sahip olduğunuz binaya ya da oturduğunuz apartmana yaptırmak istiyorsanız, Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veren ve İstanbul’da kurulan Kanyon Yapı’nın fiyat listesini, referanslarını ve kullandığı kaliteli malzemeleri kontrol ederek iletişime geçebilirsiniz.Benzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Yapı Malzemeleri

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi