Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Örnek Dairelerin Gözdeleri Geçit Park ve Sinpaş

yapı, dekorasyon, inşaat, haberleri, yaşam, fuar, bursa, sektör,ada ajans,artan konut ihtiyacı,konut,inşaat haber

Kategori  Kategori : Muhteşem Yapılar
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 7269
Tarih  Tarih : 14 Temmuz 2010, 08:40

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Artan konut ihtiyacına yönelik inşaat firmaları arasındaki tatlı rekabet, nitelikli konut projelerinden fiyatlara, ödeme avantajlarından örnek dairelere kadar birçok farklılıkta tüketicilere sunuluyor. Bursa’da sayısı hızla artan nitelikli konut projelerinde konutların yer aldığı bölgenin yanı sıra projenin mimarisinin yanında artık daire örneklerinde de ciddi bir yarış söz konusu. Konut projelerini görmeye gelen aileler ilk olarak soluğu örnek dairelerde alıyorlar. Bu nedendir ki birinci sınıf, ithal malzemelerin yanı sıra iç mimarisi ve dekorasyonunda da moda trendleri yakından takip ediliyor.   

            Sayısı hızla artan konut projeleri arasında öne çıkan Geçit Park ve Sinpaş GYO konutlarını yakından inceledik. Her iki projede de her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olan örnek daireleri gezdiğimizde kendimizi evinizin haricinde çok farklı dünyada hisseder gibi oluyorsunuz. Geçit Park konutlarının örnek dairesinde sade ve cool yapısıyla sizi boğmayan ve zamanınızın çoğunu değerlendirebileceğiniz mekânlar oluşturulmuşken, aynı ölçüde Sinpaş evlerinde farklı dünyalarda kendinizi bulabiliyorsunuz. Otoriterlerin artı not verdiği her iki projede de son teknolojinin yanında iç mimarilerinin benzersiz farklılığı ve dekorasyonda moda trendleri görebiliyorsunuz.

 

 

GEÇİT PARK


Eren&Begüm (B&E) ortaklığı tarafından Geçit`te yapımı devam eden Geçit Park, kentin karmaşasından uzakta çevre ile dost, doğa ile içiçe kalma fırsatı sunuyor. Toplam 8 blok ve 216 adet konuttan oluşan Geçit Park, konutlarda kullanılan malzemelerin kalitesiyle övünüyor. Örnek dairesini yakından incelediğimiz Geçit Park’ta, belli standart malzemeler dışında, iç dekorasyonda tamamen ithal malzeme kullanılmış.

 

Her dairede salon ve ebeveyn yatak odalarında multi spilit klima sisteminin bulunduğu projede odalarda birinci sınıf malzemeler kullanılmış. Evin genelinde ahşap kaplama ve lake imalatın yoğun olarak kullanıldığı gözden kaçmamış. Özellikle mutfak, banyo ve kapıların ahşap kaplama ve lake özel imalatından olduğu konutlarda, armatür ve vitrifiyeler ithal malzemelerden seçilmiş.

 

Salon, yatak odası ve antre koridorun laminat parke olduğu Geçit Park’ta, evin ortak kullanım alanları olan mutfak, antre, giriş wc, ebeveyn banyo, ortak banyo ise ithal seramik ve mermer kullanılmıştır.  Farklı mimarisi ve göz alıcı dekoruyla mistik bir görüntünün oluştuğu konutlarda fazla ve gereksiz mobilyalar tercih edilmemiş.

 

Güvenliğin de ön planda olduğu konutlarda mevcut akıllı ev sistemi ile herhangi bir gaz kaçağı olabilme tehlikesi anında, gazı kesebilecek bir otomasyon sistemi mevcut. Sistem su baskınlarına karşı da tamamen duyarlı olarak suyu vanadan anında algılayıp kesebiliyor. Sensörlü hırsız algılama sistemiyle de hırsızlık tehlikesine karşı güvenlik önlemi alınmış.

BURSA MODERN

Sinpaş tarafından yürütülen ve toplam 3 etaptan oluşan Bursa Modern projesinin ilk etabında 2200 konut bulunuyor. Proje yerleşimi, modern alt yapısı, yapay göletleriyle dikkat çekmekte. 26.000 m2 göl alanı ile burada evlerin etrafı adeta havuz ve göllerle çevrelenmiş durumda. Projenin bir diğer önemli özelliği ise 62 m2’den 598 m2’ ye kadar 61 farklı alternatif yaşam biçimi sunuyor olması. Bursa Modern bu yapısıyla farklı ailelere hitap eden bir kent mozağine sahip.

Ebeveyn banyosu genel konsepte uygun olarak, doğal taş ve ayna ile kaplı. Lavaboyla bir bütünlük oluşturan tezgah, doğal taş ve özel tasarım. Aplik yerine yine doğal taştan gizli ışık bandı uygulanmış. Banyo dolabı, evin genelindeki ahşap tasarım formlarına uygun.

Banyo girişi özel tasarım cam yapılarak içerideki aynalarla beraber, mekandaki ferahlık etkisini artırıyor. Duş bataryası, yağmur efektli ankastre tepe duşu.

 

Genel banyoda da konsepte uygun olarak doğal taştan ve ayna kullanılmış.

Doğal taş malzemeden, lavobayla bir bütün tezgah ve duvar kaplaması özel tasarım.

Duş bataryası, yine yağmur efektli, ankastre tepe duşu.

 

Evin Künyesi

Özel tasarım ahşap imalatlar ve uygulaması: BMD Mobilya

Doğal taş işleri ve uygulaması: Naturel Mermer

Özel tasarım koltuklar ve yemek grubu: Birim Mobilya

Ayna ve cam işleri: Adalı Cam

Lavoba, duş ve küvet bataryaları: Hans Grohe

Mutfak: Vanucci

Aksesuarlar: Muda Concept, IKEA

Dekorasyon: Decors Mekan Tasarımı Dec.Tic.A.Ş.

Doğal taşlarla yaratılan lüks etkisi yatak başı, tavan ve zeminle malzeme olarak birleştirilerek birbirinin devamı bir etki yaratılmıştır. Ahşap yoğunluğunu kırmak için ise, dolap kapaklarında ve yatak başında ayna kaplamalar dikkati çekiyor. Odadaki lüks etkiyi vurgulamak için ise pencere önünde çevresi doğal taşla kaplanan yuvarlak hidro masaj bulunmakta. Banyo alanını daha rahat kullanabilmek için, bitişiğindeki genel banyodan duş alanı buraya katılmış.

 

Yemek bölümünde, mutfağa geçiş cephesinde ahşap, doğal taş ve aynadan cephe tasarımı yapılarak, mutfağa geçiş kapısı gizlenmiş. Aynı form ve malzemeler TV cephesinde de görülüyor. Bu noktalarda kullanılan ahşap, zemindeki parkeyle uyumlu doku ve renkte. Ahşap dekoratif uygulamalar, Doğal taş cephe kaplamaları ve doğal taş sabit mobilyalar, koltuklar ve yemek grubu özel tasarım. Yemek masası üstünde bulunan siyah sarkıt ve lambader takımı, ithal, Movelight marka. Zemin parkesi, sem. Genel aydınlatma için tavanda gizli ışık bandı uygulanmış.

 

Ferah ve şık bir mutfak

Mutfak dolapları Vanicci marka ve parlak lake. Mutfağa giriş kapısı, çift cepheli tezgah sistemini daha rahat kullanabilmek için iç sürgü olarak tasarlanmış. Tezgah ve yemek bankosu Polikor, paslanmaz çelik tabureler ithal Softline marka. Zeminde ise burdur bej doğal taş kaplama bulunuyor.

 

Rahat ve sıcacık yaşam alanı

Oturma, Tv ve hobi odası olarak tasarlanan bu mekanda, sabit mobilyalar özel tasarım ve parlak lake burada kullanılan koltuk, özel tasarım. Soft bir etki için  zemin halı ile kaplanmış. Rahat ve sıcak etkiyi vurgulamak içince mekandaki tüm renkler toprak tonlarında.

 

Çif kişilik çocuk odası

Hizmetli odası, bu odaya dahil edilerek 2 erkek çocuk için tasarlanmış. Çocukların, yatma dışında günlük yaşamlarını geçirebileceği ve hobilerini gerçekleştirebileceği şekilde özel mobilyalar tasarlanarak uygulaması yapılmış. Kullanılan tüm malzemeler mat lake. Aksesuarlar ve detaylar tamamen hobilerini yansıtan özeliklerde. Aydınlatma için tavanda gizli ışık bandı bulunmakta.

 

Kız çocuk odası

Mevcut giriş kapısının yeri değiştirilerek gömme dolap alanı yaratılmış. Bu uygulama aynı zamanda koridorda daha geniş bir çamaşırlık alanı oluşturuyor. Alanın maksimum kullanabilmek için zemin yükseltilerek oyu alanı oluşturulmuş. Bu alan parke ile kaplanarak, görsel olarak da zeminden ayrımlanması sağlanmış. Yatak, yükseltilen döşemenin altına girebilecek şekilde bir işlevselliğe sahip. Tavanda yıldız spotlarla oluşturulan ışık efekti göz alıcı ortam oluşturuluyor. Odadaki genel renk konsepti ise duvar kağıdıyla desteklenmekte.

Benzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Muhteşem Yapılar

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi