Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Enerji Kimlik Belgesi Çizdirmek İstiyorum  
Insaat Haberleri
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynagi| Reklam & Iletisim| Künye

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İzmirli Genç İşadamları ABD'ye Atlanta'dan Girecek

İzmirli Genç İşadamları ABD'ye Atlanta'dan Girecek

Kategori  Kategori : Yapı Malzemeleri
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 3148
Tarih  Tarih : 18 Aralık 2010, 17:05

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


          Güneydoğu Amerika Türk–Amerikan Ticaret Odası Genel Sekreteri Dr. Mevlüt Taşcan, İzmir Genç İşadamları Derneği (İGİD)'nin misafiri olarak şehre geldi. Taşcan, genç işadamlarına, "Hedefleriniz arasında Atlanta da mutlaka olmalı." dedi. İGİD Başkanı Mehmet Timuroğlu da Atlanta'nın, ABD pazarına girilecek en uygun yer olduğunu söyledi.
İGİD'in ülke tanıtımları kapsamında "ABD–Atlanta Tanıtım Programı" düzenlendi. Dernek binasındaki toplantıda, Dr. Taşcan ve Danışma Kurulu Başkanı Tarık Çelik birer sunum yaptı. Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılışında konuşan Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu, dış ticarette söz sahibi olmak isteyen her ekonomi ve firmanın, bir şekilde ABD pazarına girmesi gerektiğini vurguladı. Atlanta'nın ABD'nin en hızlı gelişen şehir ekonomisi olduğuna dikkat çeken Davulcuoğlu, Türklerin girmekte geç kaldığı bu pazarda faaliyet gösteren Türk gönüllü kuruluşların, yılların açığını hızla kapatmaya çalıştığını dile getirdi.

İlk sunumu yapan Güneydoğu Amerika Türk–Amerikan Ticaret Odası Danışma Kurulu Başkanı Çelik ise Georgia eyaletinin başşehri Atlanta'nın nüfusunun, ekonomik gelişimine bağlı olarak son altı yılda yüzde 20 artarak 5 milyonu aştığını kaydetti. Çelik, "Atlanta, New York ve Houston'dan sonra ABD'nin ilk 500 şirketinin merkezlerinin bulunduğu şehirdir. "ABD Fortune 100" listesinde Atlanta'da merkezi bulunanlardan başlıcaları Coca Cola, Home Depot ve UPS'dir. Ayrıca ABD'nin en büyük telekomünikasyon şirketi AT&T, Cnn, TBS, Delta Havayolları, Newell Rubbermaid, Arby's, Chichk-Fill-A, EarthLink, Equifax, Georgie-Pacific, Oxford Industries, Southern Company, SunTrust Bank ve Waffle House'nin merkezleri de buradadır. Ayrıca ABD Fortune 100 listesindeki şirketlerin yüzde 75'inin Atlanta'da faaliyeti bulunmaktadır. Çok uluslu bin 250 önemli firmanın bölge ofisleri de Atlanta'da yer alımaktadır. Ayrıca 100 ülkenin konsolosluk, ticaret ve turizm ataşelikleri düzeyinde temsilciliği bulunuyor. Atlanta, dünya genelindeki 19 şehirle de kardeş oldu." şeklinde konuştu.

Genel Sekreter Mevlüt Taşcan ise şu bilgileri verdi: "Atlanta'da kişi başı harcanabilir gelir, 51 bin 482 dolar. 2011 yılına kadar 1 milyon Dolar ve üzeri servete sahip Atlantalıların sayısının, yüzde 69 artarak 105 bin kişiye ulaşması bekleniyor. Georgia eyaletinin yıllık gayri safi millî hasılası 223 milyar dolar; bu açıdan tek başına dünyanın 23. büyük ekonomisi olabilecek konumda. Georgia'nın ekonomik yapısı dikkate alındığında tarım ürünleri ve gıda, ev tekstili, hazır giyim, mermer, seramik, vitrifiye ürünleri, kimyevi maddeler, deri ve deri ürünleri, mobilya, emlak, turizm ve restoran, mücevherat ve kuyumculuk ürünleri, otomotiv yedek parçaları, halı ve kilim, ağaç mamulleri, zemin kaplamaları, inşaat malzemeleri, taşımacılık ve sağlık malzemeleri alanlarında ticaret imkanı bulunuyor."

Toplantı sonunda İGİD Başkanı Timuroğlu, ABD'de yaptıkları başarılı çalışmalar dolayısıyla Tarık Çelik ve Dr. Taşcan'a teşekkür ederek, günün anısına birer seramik tabak hediye ettiBenzer Haberler


Soyal Medya


| Yorum Yaz Yorum Yaz |


Yapı Malzemeleri

En Çok Okunan Haberler

Remax Korkut Azeri12 Ekim 2018

İnşaat ve Yapı Haberleri
RSS Kaynagi | Yazar Girisi

| Birim Fiyat | Köylerimiz | Çakraz | Granit Fiyatlari

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi